وقت سفارت انگلیس

ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. برای گرفتن وقت از سفارت انگلیس در تهران، لازم است فرم تقاضای ویزای انگلستان را که به صورت آنلاین در وب‌سایت سفارت انگلیس قرار دارد، تکمیل نمایید.

بعد از انجام مراحل آنلاین، وقت سفارت انگلیس، تعیین‌شده و از طریق ایمیل به طور خودکار به آدرس ایمیلی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود.

توجه: در زمان ملاقات تعیین‌شده حضور متقاضی جهت ارائه مدارک، پرداخت هزینه‌ی ویزا و انجام انگشت‌نگاری ضروری است.

ویزاهای مختلف انگلستان:

  • (TIER 1) سرمایه گذاری در انگلستان

براساس سیستم امتیاز بندی Tier 1، متقاضیان می توانند برای ویزا در یکی از ۴ گروه اصلی تقاضا بدهند. برنامه سرمایه گذاری در انگلستان برای کسانی که تمایل به سرمایه گذاری قابل توجهی دارند، طراحی شده است.

  • ویزای دیداری

ویزای دیداری انگلستان به ۷بخش تقسیم می گردد، که هر زیر مجموعه به اتباع غیر اتحادیه اروپا، اجازه ورود برای مدت ۶ماه را میدهد. برای دریافت ویزای دیداری انگلستان بسته به نوع ویزایی که شما متقاضی آن هستید، مدارک خاصی لازم می باشد.

  • ویزای تحصیلی‌ انگلستان

تحصیل در انگلستان تماما بر اساس ایجاد انگیزه در شما برای افزایش اطلاعات و مهارتها، توانایی برای خلاق بودن و حمایت از شما برای رسیدن به اهدافتان است.

  • ویزای اجدادی

ویزای اجدادی انگلستان به افرادی از کشورهای مشترک المنافع با انگلستان تعلق میگیرد که مادر بزرگ و یا پدربزرگشان در انگلستان،جزایر کانال و جزیره من متولد شده وبه مدت پنج سال میباشد و در مورد افرادی که مادربزرگ و پدربزرگشان قبل از ۳۱ مارش ۱۹۲۲ در ایرلند متولد شده اند نیز میتوانند برای ویزا اقدام نمایند.

  • ویزای اسپانسرشیپ همسر

اگر شما نامزدی دارید که در انگلستان مقیم است و می خواهید به آن ملحق شوید باید ویزای نامزدی انگلستان را تهیه کنید.

  • ویزای وابستگان درانگلستان

این ویزا در مورد افرادی است که اعضای خانواده شان ساکن انگلستان میباشند. ما میدانیم که هر پرونده ای شرایط منحصر به فرد خود را دارد و بنابراین متخصص مهاجرت ما تمام جزییات پرونده شما را در نظر گرفته تا بهترین راه در جهت پیش برد کارتان را بکار گیرد

شهروندی پس از ۱۰ سال اقامت

برای واجد شرایط شدن اقامت طولانی و شهروندی انگلستان پس از ۱۰ سال اقامت شما می بایست موارد زیر را داشته باشید: شما می توانید نشان دهید که برای مدت زمان حداقل ۱۰ سال در انگلستان ساکن بوده اید و در این دوره هیچ گاه بیش از مدت اقامت خود در این کشور اقامت نداشته اید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان:
• اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.
• یک نسخه تکمیل شدۀ فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگۀ تأییدیه وقت و تأییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجامپذیر است.
• ۲ قطعه عکس ۴٫۵*۳٫۵ .
• اصل و یا کپی دعوتنامۀ معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان .
• اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج .
• اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان:
اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.
• اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل ( گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعا لیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماهه گذشته، گواهی تأییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
• مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
• اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته ، سپرده های بانکی و…
• برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.
• اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه .

** ترجمه رسمی ( دارالترجمه ) برای تمامی مدارک فوق کافیست و ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به اعتبار این مدارک برای سفارت انگلیس می افزاید.
**به علت اینکه در روز تحویل مدارک ، مصاحبه ای از متقاضی انجام نمیگیرد تمامی مدارک فوق صرف نظر از اینکه قبلاً به انگلستان سفر کرده اند و یا خیر ، باید کامل و دقیق باشد ، خصوصاً مدارک بانکی اعم از درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست روادید باید دقیق بیان شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن